PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36750}
6,6 56 179
ocen
6,6 10 1 56179
6,1 11
ocen krytyków
Ciało
powrót do forum filmu Ciało

... komedie o truposzach ! Ta jest bardzo dobra . Koronkowy scenariusz to może za dużo powiedziane , ze względu na temat , bohaterów i ich język . Lepiej będzie określić to jako "patchwork" , który też bywa dziełem sztuki , choć można do wykonania użyć sfilcowanych sweterków albo podartych jedwabnych apaszek .
Wiele postaci i wątków , a te się pięknie łączą - i bawią nas . Animacje , stosowane czasem dla uzupełnianie akcji , tu spełnia praktyczną rolę - zapobiegają przynudzaniu , gdy trzeba cofnąć się w czasie , lub przedstawić uczestnika zdarzeń . Z filmów powojennych równie skomplikowaną akcję miał "Miś" , w którym także wszystkie trybiki się zazębiają i nic nie odpada . Tu jest podobnie , choć oczywiscie temat nie tak obszerny .
... komicznym atakiem na ubeka najbardziej zaskoczyła mnie siostra furtianka (p. Ania Guzik) , która bywa obsadzana w komediach , ale główne role chyba ją jeszcze przerastają . A tu była naprawdę zabawna . Konkurować z p. Tomkiem Karolakiem , przebranym za zakonnicę , to niełatwe ...
Chyba to prawda , że brakuje dobrych scenariuszy , choć mamy wielu świetnych aktorów .
... Bardzo brakowało mi p. Mirosława Baki , pasowałby do kilku ról .Cóż , każdy ma swój gust , wszyscy w jednym filmie zagrać nie mogą .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones